Naučte se tipy pro efektivní a bezpečné praní dětského prádla, ručníků a lůžkovin.

Fotografie mycí kapaliny Lovela Family

Na jakou teplotu by se měly prát ručníky a na jaké ložní prádlo?

Díky správné teplotě praní dokážeme prodloužit životnost látek a dosáhnout jejich hebkosti. Zjistěte, na kolik stupňů nastavit pračku při praní dětského spodního prádla, lůžkovin nebo barevného oblečení.

Teplota praní – myslete na ni:

 • Vždy zkontrolujte nejvyšší přípustnou teplotu praní doporučenou na štítku výrobcem a při této teplotě perte nejvíce znečištěné oblečení.
 • Pokud chcete své oblečení jen osvěžit a nejsou na něm žádné viditelné skvrny, nastavte pračku na 30ºC.
 • Pokud jste odstřihli visačky z dětského oblečení, je nejbezpečnější prát jej na 40ºC.
 • Tkaniny jako viskóza, umělé hedvábí, len, vlna by se měly prát pouze na speciální ruční praní nebo jemný program popř. ruční praní.
 • Čím nižší je teplota v pračce, tím odolnější bude barva látek. Černé nebo barevné prádlo perte při teplotě ne vyšší než 30-40ºC

OBSAH

 1. Na jakou teplotu by se měly prát ručníky a na jaké ložní prádlo?
 2. Při jaké teplotě byste měli prát ručníky?
 3. Při jaké teplotě byste měli prát ložní prádlo?
 4. Při jaké teplotě byste měli prát dětské oblečení?

Při jaké teplotě byste měli prát ručníky?

Nezapomeňte před prvním použitím vyprat nově zakoupené ručníky a také jakékoli nové oblečení. Ručníky pereme obvykle při teplotě 40-60ºC, na program bavlna. Chcete-li prodloužit jejich životnost, nastavte odstřeďování na nízkou rychlost. Pokud máte domá malého kojence, pamatujte, že všechny látky, které přicházejí do styku s dětskou pokožkou, by se měly prát ve speciálním pracím prostředku, certifikovaném pro použití od prvního dne života. Tekuté prostředky, kapsle a prášky Lovela Baby získali kladné hodnocení Ústavu matky a dítěte a jejich složení bylo vyvinuto s ohledem na velmi citlivou pokožku.

Při jaké teplotě byste měli prát ložní prádlo?

Zvolte teplotu praní lůžkovin v závislosti na typu tkaniny:

 • Povlečení z čisté bavlny perte na 60ºC.
 • Jemnější povlečení ze saténové látky perte na 40ºC nebo (pokud je taková teplota na štítku povolena) na 60ºC.
 • Dětské povlečení perte nejlépe při teplotě ne nižší než 60ºC. Při takové teplotě hynou např. roztoči, kteří mohou způsobovat alergie.

Při jaké teplotě byste měli prát dětské oblečení?

V prvních týdnech života dítěte se doporučuje prát prádlo na nejvyšší možnou teplotu a používat alespoň dvě máchání. Oblečení pro novorozence by mělo být vždy z čisté bavlny, která dobře snáší vysoké teploty. Nejlepší je prát je odděleně od oblečení zbytku rodiny ve speciálních produktech určených dětem od prvního dne života, jako je Lovela Baby.

Poradna Lovela